Alza spouští výkup mobilů, v pilotní fázi začíná s iPhony

Internetový prodejce Alza.cz rozšiřuje portfolio služeb o výkup mobilních telefonů na protiúčet. Zákazníci tak mohou po odevzdání starého přístroje získat výraznou slevu na nákup nového smartphonu z nabídky e-shopu. Alza chce přitom garantovat nejlepší podmínky výkupu na trhu. V pilotní fázi bude služba platit pouze pro mobily značky Apple při odbavení na holešovické TechZoně, po vyhodnocení se pak plánuje rozšíření na další značky i pobočky.

Spuštěním nové služby jde největší český e-shop vstříc všem, kdo uvažují o koupi nového smartphonu a zároveň vlastní starší, ale funkční přístroj zakoupený na Alze. Ode dneška jej mohou e-shopu za velmi výhodných podmínek zpětně odprodat a výkupní cenu rovnou použít jako slevu na pořízení nového modelu. V pilotní fázi se budou přijímat mobilní telefony iPhone řady 6s a vyšší. Vykoupené telefony pak firma důkladně zkontroluje, uvede do továrního nastavení a v souladu s principy cirkulární ekonomiky vrátí zpět do prodeje jako bazarové zboží.

Služba je nastavena tak, aby přinášela nejférovější podmínky na trhu. Použité, ale stále funkční smartphony firma vykoupí za – podle svého vyjádření – zcela bezkonkurenční cenu, která se bude odvíjet od typu telefonu a také od míry jeho opotřebení. V případě perfektně zachovalých prémiových modelů tak může cash back dosáhnout až 24 tisíc korun.

Jako první bude nová služba dostupná od dnešního dne v TechZone v Praze-Holešovicích. Každý požadavek tam posoudí speciálně vyškolený technik – zkontroluje stav telefonu, podle míry opotřebení jej nacení a jakmile bude výkup hotov, zákazník si na místě rovnou vybere nový model (vždy min. o 200 Kč dražší než vykupovaný).

Rozdíl v ceně doplatí hotově nebo kartou a ihned si své zboží vyzvedne v sousedním showroomu. Celý proces zabere maximálně 30 minut. Výkupní cenu lze uplatnit pouze jako slevu pro nákup nového smartphonu, není možné ji směnit za peníze ani použít pro jiné zboží z nabídky.

K výkupu bude zákazník potřebovat dva platné doklady pro ověření totožnosti a v případě prodeje více přístrojů najednou (nebo při výkupní ceně nad 5 000 Kč) také doklad o koupi. E-shop bude v pilotní fázi přijímat pouze plně funkční iPhony zakoupené na Alza.cz, a to bez výrazného mechanického poškození (např. prasklý displej, kryt apod.). Není nutné dodat obal ani příslušenství, to se však odrazí na výsledné ceně.

Při vývoji nové služby sledovala firma i ekologický aspekt. Lidé už nebudou muset přemýšlet, jak naloží se starým telefonem, kde ho prodají nebo zlikvidují. Jednoduše jej odprodají zpět Alze, kde přístroj dostane druhou šanci. Po pilotní fázi a jejím vyhodnocení začne společnost postupně přidávat další značky a modelové řady a spolu s tím rozšíří i pobočky přizpůsobené k výkupu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook chystá kurzy pro marketéry a radu šéfů agentur

Facebook tento týden představil hned dvě novinky, s jejichž pomocí chce prohloubit dosavadní spolupráci s digitálními agenturami. Nově vzniká takzvaný Creative Council složený ze zástupců agentur, který bude Facebooku tlumočit aktuální potřeby a nápady. Informace o dostupných produktech, možnostech a strategiích zase marketérům přinese Facebook Studio Edge.