Alza si ode dneška pohrává s Bitcoiny

V centrálních showroomech Alzy v Praze a Bratislavě přibyly bitcoinové automaty – v nich můžou zákazníci nakoupit měnu za koruny či eura a naopak. Právě platbu v Bitcoinech prodejce ode dneška přijímá. Chtěli ji prý zákazníci.

alza bitcoiny automat

Ptali se po nich ti z Česka i ze zahraničí. „Praha je již dnes jedním z nejdůležitějších středisek Bitcoinu v Evropě,“ uvedl Jan Sadílek, vedoucí oddělení internetového marketingu Alza.cz. „Zákazníci se nám ozývali už dlouho, ale nyní, s růstem hodnoty Bitcoinu, se zájem stupňoval,“ doplňuje.

Platby kryptoměnou Alza umožní ve všech svých e-shopech, tedy alza.cz, alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com.

Partnerem pro realizaci BTC plateb bude Alze společnost Bitcoinpay, dodavatel platební brány. Firma do svého produktového porfolia zároveň zařadila i Trezor Bitcoin – nedobytnou hardwarovou peněženku. Alza připravuje akceptaci i dalších měn, jako jsou například Litecoin, Ethereum či Dash.

Aktuálně je hodnota měny okolo 1800 dolarů za bitcoin, podle Sadílka tedy ten, kdo ji nakoupil před několika měsíci, ušetří přes třetinu z ceny uvedené v korunách. Řada lidí ji však drží spíš kvůli ziskům, které ještě může přinést v budoucnu.

Total
0
Shares
Další články