Alza si Bictoiny pochvaluje: Jen za tři týdny nakoupili zákazníci za miliony

Od zavedení možnosti platit kryptoměnou v půlce května za ni nakoupili u Alzy stovky zákazníků. Objem plateb Bitcoinem dosáhl řádu milionů korun, nejvyšší zaplacená částka kryptoměnou dosáhla 560 tisíc korun.

„Podařilo se nám strhnout pozornost majitelů této kryptoměny z celé Evropy. Celkem 52 procent těchto plateb bylo ze zahraničí,“ pochvaliuje si Igor Pauer, ředitel e-commerce business Alza.cz.

Objem nákupů roste každým dnem. Průměrně při platbě Bitcoiny lidi objednávají za 7 000 korun, tedy za víc, než u jiných druhů plateb. Mají zájem o počítače a notebooky, ale utrácejí hlavně za možnost pořídit si další kryptoměnu – tedy za vysoce kvalitní komponenty vhodné k těžbě, jako jsou grafické karty, procesory a základní desky. V posledních týdnech roste u obchodníka zájem o takové špičkové komponenty o stovky procent.

„Z těžby kryptoměn se stal Klondike 21. století. Řada lidí si stále uvědomuje, že ještě není pozdě v této novodobé zlaté horečce zbohatnout,“ popisuje Pauer. Podle něj na trend reagují i výrobci, kteří už připravují speciální grafické karty bez výstupů.

Alza už dřív uvedla, že o Bitcoiny se zákazníci hlásili. “Praha je již dnes jedním z nejdůležitějších středisek Bitcoinu v Evropě,“ uvedl Jan Sadílek, vedoucí oddělení internetového marketingu. „Zákazníci se nám ozývali už dlouho, ale nyní, s růstem hodnoty Bitcoinu, se zájem stupňoval,“ doplňil.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

RTB – Vyrážíme do praxe

V předchozích dvou dílech jste se dozvěděli, co RTB je, jak funguje a jaké subjekty v něm figurují. Dnes si povíme něco málo o cookies a o tom, jak v praxi taková RTB kampaň vlastně vypadá.