Alze provoz Prodejny budoucnosti za 3 měsíce přinesl 13 milionů, v létě otevře další

Český lídr e-commerce trhu Alza po třech měsících fungování vyhodnotil svůj pilotní projekt Prodejna budoucnosti. Vytíženost se v období špičky pohybovala kolem 250 schránek denně. Souhrnný obrat činil 12,8 milionu korun a za tuto dobu se odbavilo 11 tisíc objednávek. Společnost si projekt pochvaluje a plánuje spuštění druhé prodejny na stanici metra Budějovická.

Prodejnu budoucnosti představila Alza v lednu na stanici metra Flora s cílem nabídnout extrémně rychlé nakupování bez front a neomezenou otevírací dobu. Celá inovace přišla na pět milionů korun.

Podle získané zpětné vazby za tři měsíce provozu si zákazníci cení dostupnost, rychlost a také soukromí, které prodejna nabízí. Využívají také odborníky přes videoterminál, kde jsou denně obslouženy desítky požadavků s průměrnou dobou rozhovoru 3 minuty.

„Máme velikou radost, že uživatelská zkušenost vyšla tak pozitivně, protože spokojený zákazník je pro nás naprosto klíčový. Co se týká další provozovny, díky současným poznatkům ji v mnohém vylepšíme a zjednodušíme – efektivněji budeme pracovat s prostorem i použitým materiálem,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz.

Zmiňovanou další prodejnu plánuje firma otevřít na stanici metra Budějovická, a to v průběhu léta. Oproti té první na Floře se změní světelná navigace i použité materiály, přibýt mají cembritové desky nebo napínavý strop.

Nejlépe prodávané produkty v Prodejně budoucnosti na Floře:

  • Telefony
  • Sportovní vybavení
  • Příslušenství k elektronice
  • Notebooky

Jak Prodejna budoucnosti funguje

Samoobslužný shop navzdory své relativně malé velikosti (60 metrů čtverečních) podle Alzy zvládne denně obsloužit tisíc zákazníků. Funguje jednoduše: ve vstupní místnosti si uživatel na vestavěném počítači sám nebo s pomocí odborníků (na videoterminálu) objedná požadované zboží a vybere doručení do prodejny budoucnosti. Jakmile zaplatí, automaticky se otevírají prosklené dveře do další místnosti, na podlaze se rozsvítí návodné světelné LED diody ukazující směr vydání a rozsvítí se také sloupec se schránkou i box samotný.

V místnosti jsou ve 40 sloupcích stovky výdejních schránek různých velikostí vycházejících z rozměrů nejprodávanějšího sortimentu vybraného výhradně na základě preferencí zákazníků. Odnést okamžitě si tak lze například i velkou televizi s úhlopříčkou až 150 cm, počítače, ale i jiné telefony či parfémy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google bude registrovat domény

Společnost Google včera oznámila, že spouští omezený test nového produktu Google Domains. S ním se Google pustí do registrování a provozování domén, nebude ale domény na svých serverech hostovat, ani se nebude podílet na tvorbě webů.