AffilBox.cz, software pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu, mění majitele

Ondřej Martinek a Jaroslav Janíček kupují společnost AffilBox, vlastnící stejnojmennou SAAS aplikaci od jejího zakladatele Mária RoženskéhoAffilBox vznikl v roce 2011 a za tu dobu se podle vyjádření firmy stal největším a nejznámějším softwarem pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu. Aplikaci používají stovky e-shopů a další přibývají.

Aplikace je mezi svými zákazníky známá svou jednoduchostí a prvotřídní podporou. Na tomto základě chtějí noví majitelé odstartovat novou éru AffilBoxu a dále přidávat nové funkce, které využijí jak majitelé affiliate programu (inzerenti), tak affiliate partneři.

Martinek a Janíček jsou dlouholetí affiliate manažeři, kteří s AffilBoxem a jeho původním majitelem Máriem Roženským roky spolupracují. Oba dva noví majitelé se podíleli na redesignu aplikace (byl vypuštěn 8.10. 2019) a s aplikací pracují každý den.

“Další směřování AffilBoxu vidíme v jeho vylepšování ale také vzdělávání našich klientů, vytváření výukových materiálů pro laiky a celkovém rozšiřování povědomí o affiliate marketingu v e-commerce sféře,” uvedl Janíček, který má dlouholeté zkušenosti z osobního prodeje. Jako affiliate manažer spravuje affiliate programy v 15 zemích Evropy a na českém trhu má za sebou několik úspěšných affiliate projektů. Díky svým zkušenostem se bude v AffilBoxu zaměřovat na obchod a marketing.

“SAAS aplikaci AffilBox přebíráme těsně po redesignu a kompletním refaktoringu kódu, takže máme volné ruce na další rozvoj. V rychlém sledu po sobě přidáme lepší analytiku pro partnery/inzerenty a propracovanější tracking,” doplníl Martinek. Ten kromě správy affiliate programů spoluvlastní výukový portál Pravopisne.cz, který úspěšně prodává vlastní SaaS aplikaci zvanou “+Pravopisně.cz”. Díky zkušenostem, které během vývoje aplikace získal, povede v AffilBoxu vývoj a technické oddělení.

“Osobně si nemůžu přát lepší kupce. V obou vidím ten zápal pro affiliate trh, který jsem měl já v roce 2014/15. Také špičkově znají affiliate prostředí v ČR a SR. Znají se s inzerenty, partnery, rozumí marketingu, propagaci i vývoji aplikací. Ondra již několik let vyvíjí SaaS aplikaci Pravopisně.cz. Také jsou oba velmi svědomití a záleží jim na skvělé zákaznické péči. Chtějí aplikaci dále rozvíjet a když mi představili své plány, krásně se protnuly s tím, co jsem měl dále v plánu i já s AffilBoxem,” řekl Roženský, který se bude nyní plně věnovat své nové aplikaci SupportBox, která na českém a slovenském trhu zaplňuje prázdné místo komplexního nástroje pro zákaznickou podporu.

Od AffilBoxu pod novým vedením se očekává, že dokáže navázat na dosavadní úspěchy a bude vylepšovat aplikaci podle poptávky trhu. Noví majitelé chtějí v následujících 3 letech začít aplikaci prodávat v zahraničí.

AffilBox v číslech:

  • Software za poslední rok pomohl svým klientům k více, než 312 000 zákazníkům, kteří vygenerovali obrat v celkové hodnotě přesahující 790 milionů korun.
  • Affiliate partneři propagující klienty AffilBoxu, si za poslední rok vydělali přes 182 milionů korun.
  • Mezi zákazníky AffilBoxu patří takové společnosti jako Zonky.cz, Twisto.cz, Econea.cz, VaseCocky.cz, Alkohol.cz, Audioteka.cz, Mironet.cz, Eshop-rychle.cz a stovky dalších.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Odpočet začíná: Impact Hub hledá projekty do 100-day Challenge

Impact Hub otevírá dveře nového akceleračního programu 100-day Challenge. Za 100 dní může své podnikání rozjet na plné obrátky kdokoliv s dobrým nápadem a chutí čelit pořádné výzvě. 100-day Challenge je tu pro všechny, kteří právě začínají, pro projekty, které usilují o inovaci i pro ty, kteří hledají pomoc či podporu od odborníků pro expanzi a rozvoj.
Přečtěte si více

Top virály ze Super Bowlu

Super Bowl přináší tradičně ty nejvýpravnější reklamy celého roku. Ne náhodou jsou pak reklamy vysílané právě během Super Bowlu mezi těmi vůbec nejsledovanějšími i na Youtube. Super Bowlu se budeme věnovat podrobněji v pátek, ale už teď jsme pro vás vybrali všechny reklamy, které se už stačily vyšplhat přes milion zhlédnutí.
Přečtěte si více

Google připomíná Doodlem havárii mimozemšťanů

Víte, co se stalo přesně před šestašedesáti lety v americkém Roswellu? Přistálo tam UFO. Nebo havarovalo. A nebo bylo sestřeleno. A nebo se taky možná nic z toho nestalo. Jak to doopravdy bylo, ví jen několik vyvolených. Co je ale fakt je nejnovější Doodle od Googlu dnes tuto historickou (ne)událost připomíná interaktivní hrou.