AffilBox.cz, software pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu, mění majitele

Ondřej Martinek a Jaroslav Janíček kupují společnost AffilBox, vlastnící stejnojmennou SAAS aplikaci od jejího zakladatele Mária RoženskéhoAffilBox vznikl v roce 2011 a za tu dobu se podle vyjádření firmy stal největším a nejznámějším softwarem pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu. Aplikaci používají stovky e-shopů a další přibývají.

Aplikace je mezi svými zákazníky známá svou jednoduchostí a prvotřídní podporou. Na tomto základě chtějí noví majitelé odstartovat novou éru AffilBoxu a dále přidávat nové funkce, které využijí jak majitelé affiliate programu (inzerenti), tak affiliate partneři.

Martinek a Janíček jsou dlouholetí affiliate manažeři, kteří s AffilBoxem a jeho původním majitelem Máriem Roženským roky spolupracují. Oba dva noví majitelé se podíleli na redesignu aplikace (byl vypuštěn 8.10. 2019) a s aplikací pracují každý den.

“Další směřování AffilBoxu vidíme v jeho vylepšování ale také vzdělávání našich klientů, vytváření výukových materiálů pro laiky a celkovém rozšiřování povědomí o affiliate marketingu v e-commerce sféře,” uvedl Janíček, který má dlouholeté zkušenosti z osobního prodeje. Jako affiliate manažer spravuje affiliate programy v 15 zemích Evropy a na českém trhu má za sebou několik úspěšných affiliate projektů. Díky svým zkušenostem se bude v AffilBoxu zaměřovat na obchod a marketing.

“SAAS aplikaci AffilBox přebíráme těsně po redesignu a kompletním refaktoringu kódu, takže máme volné ruce na další rozvoj. V rychlém sledu po sobě přidáme lepší analytiku pro partnery/inzerenty a propracovanější tracking,” doplníl Martinek. Ten kromě správy affiliate programů spoluvlastní výukový portál Pravopisne.cz, který úspěšně prodává vlastní SaaS aplikaci zvanou “+Pravopisně.cz”. Díky zkušenostem, které během vývoje aplikace získal, povede v AffilBoxu vývoj a technické oddělení.

“Osobně si nemůžu přát lepší kupce. V obou vidím ten zápal pro affiliate trh, který jsem měl já v roce 2014/15. Také špičkově znají affiliate prostředí v ČR a SR. Znají se s inzerenty, partnery, rozumí marketingu, propagaci i vývoji aplikací. Ondra již několik let vyvíjí SaaS aplikaci Pravopisně.cz. Také jsou oba velmi svědomití a záleží jim na skvělé zákaznické péči. Chtějí aplikaci dále rozvíjet a když mi představili své plány, krásně se protnuly s tím, co jsem měl dále v plánu i já s AffilBoxem,” řekl Roženský, který se bude nyní plně věnovat své nové aplikaci SupportBox, která na českém a slovenském trhu zaplňuje prázdné místo komplexního nástroje pro zákaznickou podporu.

Od AffilBoxu pod novým vedením se očekává, že dokáže navázat na dosavadní úspěchy a bude vylepšovat aplikaci podle poptávky trhu. Noví majitelé chtějí v následujících 3 letech začít aplikaci prodávat v zahraničí.

AffilBox v číslech:

  • Software za poslední rok pomohl svým klientům k více, než 312 000 zákazníkům, kteří vygenerovali obrat v celkové hodnotě přesahující 790 milionů korun.
  • Affiliate partneři propagující klienty AffilBoxu, si za poslední rok vydělali přes 182 milionů korun.
  • Mezi zákazníky AffilBoxu patří takové společnosti jako Zonky.cz, Twisto.cz, Econea.cz, VaseCocky.cz, Alkohol.cz, Audioteka.cz, Mironet.cz, Eshop-rychle.cz a stovky dalších.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Podívejte se na největší panorama z Marsu díky české službě 360cities

Chtěli jste se někdy projít po povrchu rudé planety? Nyní máte možnost zkusit to alespoň virtuálně díky panoramatické fotografii, kterou zveřejnila služba 360Cities. Mezinárodní tým sídlící v Praze provozuje největší internetovou kolekci panoramatických fotografií s geografickou lokalizací. Díky partnerství s Google Earth, Microsoftem, Nokia Maps a Flipboardem je jeho nabídka představována uživatelům po celém světě.