AffilBox.cz, software pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu, mění majitele

Ondřej Martinek a Jaroslav Janíček kupují společnost AffilBox, vlastnící stejnojmennou SAAS aplikaci od jejího zakladatele Mária RoženskéhoAffilBox vznikl v roce 2011 a za tu dobu se podle vyjádření firmy stal největším a nejznámějším softwarem pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu. Aplikaci používají stovky e-shopů a další přibývají.

Aplikace je mezi svými zákazníky známá svou jednoduchostí a prvotřídní podporou. Na tomto základě chtějí noví majitelé odstartovat novou éru AffilBoxu a dále přidávat nové funkce, které využijí jak majitelé affiliate programu (inzerenti), tak affiliate partneři.

Martinek a Janíček jsou dlouholetí affiliate manažeři, kteří s AffilBoxem a jeho původním majitelem Máriem Roženským roky spolupracují. Oba dva noví majitelé se podíleli na redesignu aplikace (byl vypuštěn 8.10. 2019) a s aplikací pracují každý den.

“Další směřování AffilBoxu vidíme v jeho vylepšování ale také vzdělávání našich klientů, vytváření výukových materiálů pro laiky a celkovém rozšiřování povědomí o affiliate marketingu v e-commerce sféře,” uvedl Janíček, který má dlouholeté zkušenosti z osobního prodeje. Jako affiliate manažer spravuje affiliate programy v 15 zemích Evropy a na českém trhu má za sebou několik úspěšných affiliate projektů. Díky svým zkušenostem se bude v AffilBoxu zaměřovat na obchod a marketing.

“SAAS aplikaci AffilBox přebíráme těsně po redesignu a kompletním refaktoringu kódu, takže máme volné ruce na další rozvoj. V rychlém sledu po sobě přidáme lepší analytiku pro partnery/inzerenty a propracovanější tracking,” doplníl Martinek. Ten kromě správy affiliate programů spoluvlastní výukový portál Pravopisne.cz, který úspěšně prodává vlastní SaaS aplikaci zvanou “+Pravopisně.cz”. Díky zkušenostem, které během vývoje aplikace získal, povede v AffilBoxu vývoj a technické oddělení.

“Osobně si nemůžu přát lepší kupce. V obou vidím ten zápal pro affiliate trh, který jsem měl já v roce 2014/15. Také špičkově znají affiliate prostředí v ČR a SR. Znají se s inzerenty, partnery, rozumí marketingu, propagaci i vývoji aplikací. Ondra již několik let vyvíjí SaaS aplikaci Pravopisně.cz. Také jsou oba velmi svědomití a záleží jim na skvělé zákaznické péči. Chtějí aplikaci dále rozvíjet a když mi představili své plány, krásně se protnuly s tím, co jsem měl dále v plánu i já s AffilBoxem,” řekl Roženský, který se bude nyní plně věnovat své nové aplikaci SupportBox, která na českém a slovenském trhu zaplňuje prázdné místo komplexního nástroje pro zákaznickou podporu.

Od AffilBoxu pod novým vedením se očekává, že dokáže navázat na dosavadní úspěchy a bude vylepšovat aplikaci podle poptávky trhu. Noví majitelé chtějí v následujících 3 letech začít aplikaci prodávat v zahraničí.

AffilBox v číslech:

  • Software za poslední rok pomohl svým klientům k více, než 312 000 zákazníkům, kteří vygenerovali obrat v celkové hodnotě přesahující 790 milionů korun.
  • Affiliate partneři propagující klienty AffilBoxu, si za poslední rok vydělali přes 182 milionů korun.
  • Mezi zákazníky AffilBoxu patří takové společnosti jako Zonky.cz, Twisto.cz, Econea.cz, VaseCocky.cz, Alkohol.cz, Audioteka.cz, Mironet.cz, Eshop-rychle.cz a stovky dalších.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

WikiStats odhalují aktuální trendy podle editací Wikipedie

Wikipedia není jen obyčejná encyklopedie, ale také sociální síť. A stejně jako ostatní sociální sítě, i ona skrze své uživatele odráží aktuální dění na internetu i mimo něj. Z tohoto předpokladu vyšla společnost DataSift při tvorbě služby, která určuje žhavá témata na základě toho, jaké články jsou na Wikipedii zrovna vytvářeny a editovány.
Přečtěte si více

TOP virály června: Hračky pro dospělé

S ohledem na naše neodkladné cesty za fotbalem do Polska a organizaci Startup Summitu jsme virály trochu zanedbávali, o to větší kolekci úspěchů virálního marketingu jsme si ale nachystali tentokrát. A je pozoruhodné sledovat, co všechno jsou dospělí lidé schopni vymyslet a podniknout, aby upoutali pozornost internetového publika.