A nejpoužívanějším prohlížečem se stává… Google Chrome!

Ty tam jsou doby, kdy byli uživatelé „nuceni“ projíždět ty internety prostřednictvím Internet Exploreru. Dnes je na výběr řada browserů a tím úplně top je podle počtu uživatelů Google Chrome, který podle Altas VPN používají více než 3 miliardy uživatelů.

Podle nedávných zjištění týmu Atlas VPN používá prohlížeč Google Chrome 3 258 256 887 uživatelů internetu (tj. 41 % populace), což z něj činí bezkonkurenčně nejpoužívanější prohlížeč na světě.

Druhým nejpoužívanějším prohlížečem je Safari s celkovým počtem 944 576 100 uživatelů. Safari je defaultní prohlížeč v zařízeních od Applu a nabízí několik bezpečnostních funkcí, jako jsou bezpečnostní indikátory a ochrana proti malwaru.

Třetí v pořadí je prohlížeč Firefox, který aktivně používá 181 435 430 lidí. Na rozdíl od ostatních prohlížečů klade Firefox velký důraz na soukromí uživatelů. V březnu 2021 uvedl Firefox ve verzi 87 funkci SmartBlock, která nabízí ochranu proti sledování napříč stránkami.

Prohlížeč Microsoft Edge je na čtvrtém místě se 171 327 607 uživateli. Edge jako jediný prohlížeč nativně podporuje ochranu informací systému Windows (WIP), která chrání firemní data a pomáhá tak předcházet náhodným únikům informací ze strany uživatelů na zařízeních se systémem Windows 10.

Na pátém a šestém místě jsou prohlížeče Samsung Internet a Opera. Ty mají 166 779 086, respektive 112 196 840 aktivních uživatelů.

Zdroj: Atlas VPN

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Zombie masakr!

Dokonale věrohodní zombíci ve městě, skvělý agent vodka za oknem a tradičně emotivní sportovní video, které pohladí po srdíčku. Přes léto se moc virálů nerodí, ale i náš zkrácený výběr se vám díky své výraznosti zaručeně zapíše do paměti. A aby toho přeci jen nebylo málo, máme ještě jeden bonus.