Rychlý online nákup i prodej bez starostí: Startuje marketplace Memark

Do Česka přichází revoluce v online podnikání. Přesycený trh s e-shopy, kterých je v Česku přes 40 tisíc, zažívá změny. Začít s prodejem zboží na internetu je totiž aktuálně prakticky nemožné. Nový e-shop potřebuje buďto velký kapitál pro rozjezd, platformu a především marketing, nebo nemá šanci uspět. V Česku je největší konkurence v e-shopech v Evropě. Jak se teda u nás může menší e-shop prosadit? Snadno, díky nové platformě – marketplace a jeho české variantě Memarku. Co to vlastně marketplace je? A jaké jsou jeho výhody?

Internetová tržnice, která dává stejné šance všem

Lidé to často ani neví, ale s marketplace, přes které může každý prodávat vlastní zboží, se už někdy setkala většina z nich. Vždyť kdo z nás někdy nenakoupil přes Amazon nebo AliExpress? Proč je ale marketplace pro prodejce tak výhodný? Obchodník nepotřebuje vlastní platformu, e-shop ani velké investice do marketingu. Na rozdíl od velkých e-shopů marketplace Memark také nijak nezasahuje do konkurence.

Nemusíte se tak bát, že by Memark upřednostnil vlastní spotřebiče, knihy nebo módní doplňky před těmi vašimi. Memark sám o sobě nic neprodává, a tak si nepotřebuje vytvářet lepší konkurenční podmínky, dává všem stejnou šanci uspět.

Platíte, jen když prodáte

Zapomeňte na platbu za proklik nebo zobrazení produktu, na Memarku platíte, jen když něco opravdu prodáte. V tom se liší zejména od zbožových vyhledávačů a srovnávačů. Na nich můžete utratit za reklamu a prokliky běžně 20 i 30 % z ceny zboží, na Memarku se platí jen provize z prodeje maximálně 15 %, nejčastěji je to ale 11 %. Pokud si proto někdo vaše zboží jen prohlédne, ale nákup si rozmyslí, nebude vás to stát ani korunu.

Jak to funguje? Jako prodejce se jednoduše zaregistrujete a přidáte své zboží. Když si je pak někdo koupí, Memark vám dá vědět stav platby a na vás už je jen odeslání zboží zákazníkovi. Každých 14 dnů vám pak na účet budou chodit vydělané peníze.

Snadný výběr, nákup i platba na jedné stránce

Pro nakupující je zase důležitá rychlost, jednoduchost a přehlednost celého nákupu. Nemusí se totiž nikde složitě proklikávat různými e-shopy, tak jako je to na srovnávačích. Na marketplace pohodlně vyberou a koupí knihy, elektroniku, drogerii, oblečení i další věci. Vše najednou zaplatí a pak už se těší, až jim prodejci zboží zašlou.

Starosti s chodem e-shopu nechte na profících

Nechcete už řešit možné reklamace, problémy s nákupem nebo technické potíže? Profesionální tým zákaznické podpory se o vše postará. Samostatnému oddělení marketplace můžete klidně svěřit i marketing, zajistí vám propagaci v médiích i na sociálních sítích.

Až vám bude Česká republika malá, snadno a bezplatně se s Memarkem dostanete i na Slovensko. Cíle marketplace nejsou malé, a tak má v plánu další rozšiřování do světa, aktuálně třeba do Maďarska nebo Rumunska.

Prodávejte téměř cokoliv

Od autokosmetiky, až po zubní pastu – na Memarku může uspět téměř všechno. Jaké zboží má největší šanci?

  • knihy, hudba, papírnictví, hračky
  • elektronika, telefony, počítače, domácí spotřebiče
  • oblečení, obuv a kosmetika
  • nábytek, doplňky, vybavení pro zahrádkáře
  • ruční výtvory, domácí výrobky i umělecká díla

Diskuze k článku