Platba jedním dotykem. Rohlik.cz ve své aplikaci spustil funkci Apple Pay

Rohlik.cz spouští v rámci své mobilní aplikace funkci Apple Pay. Díky ní mohou uživatelé iPhonů nebo iPadů nakupovat v největším českém e-shopu s potravinami ještě pohodlněji.

„Chceme našim zákazníkům co nejvíce usnadnit život. A přesně to Apple Pay umožňuje,“ říká Michal Pařízek, šéf produktového vývoje Rohlik.cz.

Placení prostřednictvím Apple Pay je světový trend, který si získává čím dál více příznivců také na českém trhu. „I naši zákazníci měli o tuto službu veliký zájem. Nyní už nejjednodušší platební metodu mohou v naší aplikaci využívat,“ uvedl Pařízek.

Dá se říct, že zákazníci svůj nákup na Rohlik.cz zaplatí jedním dotykem. „Stačí si do aplikace Wallet nahrát svoji kreditní či debetní kartu. V objednávce se pak zobrazí možnost placení přes Apple Pay. Transakci poté posvětí ověření identity skrze Touch ID nebo Face ID. Zákazník nemusí nic dalšího vyťukávat. Dokončení nákupu je tedy velmi rychlé a také bezpečné,“ popsal Pařízek.

Funkce Apple Pay je k dispozici od čtvrtka 11. července. Zákazníci však musí aktualizovat aplikaci Rohlik.cz na nejnovější verzi.

Diskuze k článku