Zima: Zrušíme možnost vkládat uživatelská videa na Stream. A to není všechno

„Na jaře bychom rádi překvapili dalšími a delšími pořady,“ tajemně naznačil možnost rozšíření filmové nabídky šéf firmy Pavel Zima. Nový Stream bude fungovat podobně jako hudební televize Mixer. O programu bude rozhodovat dramaturg a mezi jednotlivými pořady bude vysílána reklama. Nová podoba Streamu se rozjede patnáctého října. To ale nejsou všechny novinky, které Seznam představil.

Stream

Podle dnešní prezentace bude podzim v seznamáckých kancelářích asi pěkně horký. V listopadu totiž chtějí spustit i novou verzi sociální služby Lidé, ze které by měla zbýt jenom odlehčená seznamka, postavená hlavně na fotografiích. „Uvidíme, jak na to budou uživatelé reagovat a podle toho se rozhodneme, co dál,“ vysvětloval Zima s tím, že se nechal přesvědčit, aby s kdysi slavným serverem ještě něco zkusili.

Výrazně se zjednoduší i e-mail, který se kromě nového jednoduššího skinu naučil i zobrazovat přílohy rovnou v e-mailu. Staré skiny ale zůstanou, alespoň zpočátku. „V mobilní aplikaci umožníme pracovat s e-maily i off-line,“ dodal Zima. A mobilní aplikace je další velké téma posledního čtvrtletí.

email seznam new

„Do konce roku bychom chtěli mít ve storech aplikace pro drtivou většinu našich služeb,“ začal Zima aplikační smršť. Zároveň by chtěli vyzkoušet i nové mobilní formáty. Kromě klasického banneru a produktové reklamy plánují otestovat takzvaný AppKlik. „Uvidíme jak se to chytne, ještě nemáme ani cenu, ale v podstatě to bude reklama na aplikaci s tím, že jediné aktivní pole na banneru bude vstup do obchodu s aplikacemi,“ popsal Zima stručně nový formát, který prý ale určitě nebude dražší než ostatní typy reklamy.