Videa z La Degustation Online na téma mobilních zařízení

Momentálně hodně diskutovaná oblast mobilních webů, nativních aplikací a responsivního designu byla hlavním tématem dalšího dílu seriálu speciálních minikonferencí La Degustation Online. A i názorové odlišnosti byly nakonec prezentovány s příjemnou dávkou tolerance…

Lukáš Hroch, Symbio

Návrh pro mobilní zařízení dokáže zlepšit uživatelskou zkušenost i na běžném webu, ušetřit spoustu času a vydělat peníze, a i technologická omezení se dají pozitivně zužitkovat. To jsou hlavní argumenty desetiminutovky Lukáše Hrocha, který vysvětlil, proč má vždy smysl přemýšlet i o mobilních verzích webu.

Ondřej Zahradník, Inmite

Nativní aplikaci, webovou aplikaci nebo „jen“ mobilní web? To je ta otázka. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých řešení a jaká data byste si před konečným rozhodnutím nejdříve měli opatřit vysvětluje Ondřej Zahradník.

Panelová diskuze

Po tradiční úvodní „nalejvárně“ dostala místo panelová diskuze, která se dotkla všech myslitelných otázek od problémů s kompatibilitou až po výdrž baterie. Odpovídali Ondřej Zahradník, Lukáš Hroch, Michal Horák, Zdeněk Schneider a Jan Procházka, moderátorem byl Tomáš Jindříšek.