Seznam, Apple Pay i Zeman: Nejoblíbenější články na Těchinternetech v roce 2018

Nejoblíbenější články Těch internetů v roce 2018

Naši milí čtenáři. Ke konci roku jsme začali bilancovat i my v TyInternety a připravili jsme pro vás přehled 10 nejčtenějších a nejpopulárnějších článků. Obecně se dá říct, že vás v roce 2018 nejvíce bavily články o fintechu, transportation a city startupech, sociálních sítích, Googlu a Zemanovi. Přesněji vtipech o Zemanovi. K článkům jsme ještě doplnili nejpopulárnější příspěvky ze sociálních sítí. Je opravdu zajímavé pozorovat, jak ten rok rychle utekl a co všechno se během něj změnilo.

Nejvíce vás hned ze začátku roku nalákal článek o spuštění nové Televize Seznam, která zahájila své vysílání. Cílem Seznamu bylo, se dostat do každého obýváku. Necháme na vašem posouzení, jestli se jim to s odstupem roku podařilo.

Televize Seznam zahájila vysílání. Seznam se s ní chce dostat do každého obýváku

V srpnu jsme oslovili 11 v česku působících bank, aby se nám vyjádřily k budoucnosti mobilních plateb. V té době, některé z nich už službu Google Pay nabízely a další o tom uvažovaly. Apple Pay v té době žádná banka nenabízela. To se má však od února 2019 díky MONETA Money Bank změnit.

Jak to vypadá s Google Pay a Apple Pay v Česku? Zeptali jsme se 10+1 největších bank

MONETA Money Bank potvrzuje příchod Apple Pay do Česka. Placení iPhonem dorazí v únoru. 🇨🇿

Uverejnil používateľ Letem světem Applem Streda 12. decembra 2018

Srpen se u čtenářů nesl hodně v duchu online plateb. I Česká spořitelna se svým anglickým Jurou – tedy Georgem přihřála polívčičku. Umožnila svým zákazníkům  Android online platbu přes aplikaci Saifu.

Česká spořitelna spustila bezkontaktní platby mobilem, jedná o Google Pay a Apple Pay

V dubnu jsme vás informovali o skvělé novince, která umožňuje uživatelům digitální banky Revolut nabíjet svůj účet českými korunami. Českým cestovatelům, kteří tuto službu využívají už nebrání nic v cestě u plateb za minimální mezibankovní kurzy.

Revolut jde konečně nabít přímo českými korunami. Češi ho tak již mohou využít naplno

Sociální síť Instagram rok od roku roste a během roku 2018 opět ohromě vyrostla co do počtu nových uživatelů. Na Instagramu najdete každý měsíc několik aktualizací a nových funkcionalit, které se týkají nejen uživatelů, ale hlavně inzerentů. Instáč prostě táhne a články o něm také.

Instagram trendy pro rok 2018 aneb co očekávat a na co se těšit

Od konce září 2018 mají Pražané jasno. Segway je OUT a koloběžka Lime je IN. Právě od září vstoupil startup Lime na český trh se svými elektrickými koloběžkami. Zaplavil tak ulice bílo-zelenými stroji, které skvěle doplňují nabídku individuálního cestování. Tato služba báječně doplňuje již zaběhnutá růžová Rekola.

Do Prahy jako prvního východoevropského města oficiálně vstupuje Lime, miliardový startup pronajímající e-koloběžky

Ohrožují chodce a parkují na místech, kde omezují provoz, stěžuje si na elektrické koloběžky, které v centru hlavního města vystřídaly Segwaye, místostarosta Bureš. Už jste nový prostředek vyzkoušeli?

Uverejnil používateľ ČT24 Utorok 16. októbra 2018

Volba nového českého prezidenta pronikla i do Těch internetů, které se politickým tématům vyhýbají. Pokud však jde o online zábavu, tu máme rádi a vy evidentně také.  

Sextremistka se vrhla na Zemana. Tady jsou top reakce!

'Pochopila jsem, že u mnoha Čechů je Zeman oblíbený. Z policistů jsem tak cítila negativní emoce. Jeden mladý policista mi vysvětlil, proč mě nemají rádi: podporují Zemana, podporují Rusko. Jsou jako zombies.'

Uverejnil používateľ iROZHLAS.cz Utorok 16. januára 2018

Podle ohlasů na náš únorový článek lze usuzovat, že Češi mají rádi prase jak čtyřnohé, tak dvoukolé. A ještě k tomu elektrické. I přes svoji přemrštěnou cenu by si tuto Čezetu mnoho čechů rádo osedlalo.

Alza začíná prodávat legendární prase, elektrický skútr Čezeta 506

Kde se rodí elektrické Čezety, podívejte se na stroj za čtvrt milionu

Uverejnil používateľ Deník E15 Utorok 12. júna 2018

Náš současný šéfredaktor Peter Brejčák je stydlín. Proto se v březnu 2018, po kauze s Cambridge Analytica rozhodl na vlastní kůži zjistit, co na něj Google a Facebook mají. Tento článek vás hodně zajímal, protože jste asi doufali, co zajímavého na sebe Peter práskne.

Z Facebooku a Googlu jsem si stáhl všechna data, co o mně mají. Překvapení se nekonalo

Rozhovory máte rádi. Na Těch internetech jste si oblíbili i tento dlouhý rozhovor se Štěpánem Koubou z České spořitelny, který prozradil, že právě na otevírají API pro spolupráci s třetími stranami.

Česká spořitelna je v digitalizaci a otevřenosti v unikátní pozici. Musíme toho využít, říká Štěpán Kouba 

Multibanking, tedy ovládání více bankovních účtů z jedné aplikace, bude za pár let pro klienty stejně běžný jako je dnes…

Uverejnil používateľ Česká spořitelna Nedeľa 8. apríla 2018

 

Diskuze k článku