Pražský Dopravní podnik má mobilní aplikaci pro zahraniční turisty

DPP už v polovině roku vydal knihu 33 Prague Trips by public transport, která cílí především na zahraniční turisty. Vzhledem k velikosti trhu smartphonů se dopravní podnik rozhodl, že by bylo dobré nabídnout tuto knihu turistům i v elektronické podobě. Majitelé Apple iPhone telefonů si aplikaci Prague Trips by public transport od společnosti GoodShape mohou odkudkoliv stáhnout a naplánovat si trasu po Praze předem.

Uživatelé této aplikace v ní samozřejmě naleznou informace o jízdném, kde a za kolik koupit jízdenky, jaké linky a zastávky metra jsou v Praze, které z nich jsou bezbariérové, ale i mnoho dalších užitečných tipů. Samozřejmostí je také online vyhledávání různých spojení. To vše jim pomáhá mít Prahu jak na dlani.

Nejdůležitější součástí aplikace jsou výlety samotné. Celkem jich je 33 a každý z nich obsahuje detailní popis toho, co je během výletu možné vidět, zvýrazněné jsou zde důležité informace k zapamatování a významnou roli hrají také kvalitní fotografie. Detail daného výletu obsahuje možnosti spojení a zobrazení mapy.

Jedním z požadavků k vytvoření této aplikace byla i 100% funkčnost bez internetového připojení, což je obzvlášť užitečné při aktivní turistice v zahraničí. Jelikož jde o první mobilní aplikaci DPP, není tato verze příliš komplikovaná. K dostání je od srpna v anglickém jazyce a nyní nově také v české mutaci.

Společnost GoodShape v návrhu nezapomněla ani na Facebook, který nás dnes obklopuje všude. Jednotlivé výlety si můžete označit jako oblíbené nebo již prošlé, a pokud se s Facebookem propojíte, tyto informace se objeví i na vaší zdi s názvem a fotkou z výletu.

Aplikace je dostupná pro všechny země za vcelku přijatelných 3.99 eura, je určena pro iPhone a funguje na všech zařízeních podporujících iOS 4 a vyšší.

Další informace k nalezení na:

HYPERLINK „http://itunes.apple.com/au/app/prague-trips-by-public-transport/id458348896?mt=8“

HYPERLINK „http://itunes.apple.com/au/app/prague-trips-by-public-transport/id458348896?mt=8“HYPERLINK „http://itunes.apple.com/au/app/prague-trips-by-public-transport/id458348896?mt=8“HYPERLINK „http://itunes.apple.com/au/app/prague-trips-by-public-transport/id458348896?mt=8“HYPERLINK „http://itunes.apple.com/au/app/prague-trips-by-public-transport/id458348896?mt=8“