Nic není tak důležité jako slevy. Web ovládly i přes kauzu kradených e-mailů nebo uvedení vibrátorů

Některé týdny jsou na webu obsahově obzvláště silné. Plný zajímavých kauz byl i ten minulý, jenže odhadnout jednoznačně zájem lidí se prostě nedá. Kdepak, nečekejte, že chtěli vědět hlavně o soukromé korespondenci Bohuslava Sobotky nebo kauze Petra Kramného. Tedy, slibná místa v žebříčku vyhledávání tato hesla obsadila. Ale zdaleka nezasáhla srdíčka Čechů tolik, jako povánoční výprodeje v Mountfieldu. 

Co konkrétně na Seznamu hýbalo minulým týdnem?

1. Mountfield povánoční slevy – nárůst hledanosti o 1 002 %

Mnozí se na povánoční výprodeje těšili ještě víc než na samotné Vánoce a pod stromečkem nalezené zdroje okamžitě začali směňovat za zvýhodněné oblečení, kosmetiku či elektroniku. Ale to, že první slevovou signální trefí na solar prodejce zahradnických potřeb a techniky Mountfield, by čekal málokdo. Přesto první místo žebříčku ukazuje, že Češi touží po bazénech či sekačkách víc než po čemkoli jiném a už teď a neváhají využít třetinové slevy. No proč ne, když léto už je za dveřmi, žejo.

2. Whoop.de.doo – nárůst hledanosti o 40 271 %

O designových českých erotických pomůckách Whoop.de.doo neměla většina lidí ani potuchy až do chvíle, než této značce věnovala internetová televize Stream.cz díl pořadu Vyrobeno v Česku a ukázala široké veřejnosti venušiny kuličky a vibrátory navržené zlatými českými ručičkami Anny Marešové. Tyto erotické pomůcky bodují nejen v ložnicích, ale i v designérských soutěžích. A co si budeme povídat, je to docela příjemná změna, když člověk při pohledu na tyto propriety nemusí studem zapíchnout oči do země, ale naopak je nemůže odtrhnout od nich.

Anna Marešová se toho prostě nebojí. Sbírala peníze na Indiegogo a už měsíce si jí všímají v mnoha médiích, třeba i na TechCrunchi.

whoop.de.doo
3. Kramný Petr poslední zprávy – nárůst hledanosti o 1 355 %

Rozsudek padl, ostře sledovaný případ je u konce. Petr Kramný byl uznán vinným za vraždu své manželky a dcery a odsouzen na 28 let do vězení. Poměrně přísný trest na to, že obžalobě fakticky chyběly přímé důkazy a celou kauzu doprovázela řada spekulací a nejasností. Soudním znalcům nebylo umožněno například ohledat místo činu či těla ihned po smrti. Spravedlnost je ale slepá, tak snad v tomto případě rozhodla správně.

4. White Media Sobotka – nárůst hledanosti o 13 307 %

Útočníkům se podařilo dostat do e-mailu premiéra Sobotky a jeho soukromou i pracovní elektronickou korespondenci zveřejnili na extremistickém webu White Media. Věc je v šetření policie, ale otázkou zůstává, proč premiér pro komunikaci státních záležitostí používá freemail a proč si lépe nehlídá jeho zabezpečení. Seznam.cz totiž odmítl spekulace o hackerském útoku i o tom, že se útočníci do účtu dostali přes bezpečnostní otázky. Z toho vyplývá, že museli znát heslo. A my můžeme jenom tipovat, jaké to heslo bylo. Že by „Miluju ČSSD, jak říká Tonda Blaník?

e-mail

5. Tomáš Töpfer – nárůst hledanosti o 5 331 %

Ani ředitel Divadla na Vinohradech a představitel klaďase Arazíma z  Četnických humoresek nemládne. Minulý týden oslavil 65. narozeniny a tohle životní jubileum ho okamžitě katapultovalo na páté místo našeho žebříčku. Takže gratulujeme, Tomáši, ať je váš život pořád jako na zámku.

Diskuze k článku