Infografika: Nejsledovanější sportovní události roku 2017 optikou Livesportu

Český Livesport je jednička ve svém oboru. Sportovní výsledky posílá do celého světa, ve 30 zemích obsluhuje 75 milionů fanoušků měsíčně, a tak má velmi dobrý přehled o tom, co sportovní nadšence zajímá nejvíce. Podívejte se na uplynulý rok 2017 optikou Livesportu.

Livesport přináší fanouškům kdekoliv na světě to podstatné z více než 35 sportů v reálném čase, a to jak výsledky jako takové, tak také statistiky nebo tabulky. Aplikace Livesportu si kvůli aktuálním informací ze světa sportu již stáhlo přes 40 milionů uživatelů, téměř dvojnásobek pak používá služby Livesportu celkově.

Vládne fotbal

Optikou Livesportu byl celosvětově nejsledovanějším sportovcem roku 2017 španělský tenista Rafael Nadal. Vzhledem k povaze tenisových zápasů a programu jsou právě tenisté v nejsledovanější desítce zastoupeni nejvíce. Z jiných sportů je nejlepší třetí fotbalista Cristiano Ronaldo. Mimo tenis a fotbal už do desítky nikdo jiný nepronikl.

Naopak u celosvětově nejsledovanějších zápasů zcela jednoznačně a neohroženě vládne fotbal . Jednak je to pochopitelně díky popularitě tohoto sportu a také vzhledem k povaze, kdy fanoušci dychtivě sledují stav zápasu téměř každou minutu. Na nejsledovanější duel mezi Barcelonou a PSG se přišlo na Livesport podívat přes 5,5 milionu návštěvníků.

Na rozdíl od jednotlivců pak ovládá fotbal také celosvětově nejsledovanější týmy roku. Přes 2 miliony návštěvníků získal Real Madrid. A fotbal vládl také v České republice. Na Livesportu sledovala fotbal více než polovina Čechů. Až s notným odstupem přichází hokej a tenis. Nejsledovanějším sportovcem u nás byl nepřekvapivě Jaromír Jágr, mezi týmy se z českých mezi nejsledovanější trojku probojovala Slavia.

Více najdete v přiložené infografika

Diskuze k článku