Nejhustější ajťák radí, jak odinstalovat McAfee antivirus

John McAfee úspěšně boří představu, že první generace ajťáků musí vypadat jako Steve Wozniak a musí být svatá jako Bill Gates. Posuďte sami.

Jestli jste se taky zamysleli, jestli by něco podobného udělali šéfové českých antivirů, tak jste na tom stejně jako my. John McAfee je jedním z největších pankáčů digitálního světa. Začal jako programátor v NASA, jeho kariéru ale raketově nastartovali v roce 1986 dva pákistánští bratři, kteří napsali první virus pro PC. A jeho zdroják se dostal k mladému McAfeemu.

Z McAfeeho se stal léčitel – bojovník proti virům. O rok později založil firmu, která z něj udělala milionáře, a kterou o třiadvacet let později koupil Intel za necelých osm miliard dolarů. Celý život se považoval za léčitele, léčil počítače. Strašlivě zbohatl, ale po roce 2000 si uvědomil, že být obyčejným boháčem ho nebaví.

„John vždycky hledal něco víc,“ vzpomíná jeho bývalá přítelkyně Jennifer Irwin. Založil leteckou školu i jógové studio, začal psát knihy o spiritualitě, a když přišla v roce 2008 krize, prodal všechna auta, letadla i své rezidence po celé Americe.

Hustokrutopřísně

Něco víc našel v Belize, kam se přestěhoval v roce 2009. Tam se z něj stal opravdu výstřední milionář. Na své farmě v džungli hledal se svým týmem nové přírodní léky – jinými slovy – přírodní antivirus. Zároveň se ale začínají objevovat fotografie potetovaného programátora s brokovnicí na rameni v objetí karibských krásek za doprovodu ozbrojené ochranky.

Karibskou hru na hustýho týpka ukončil loni až zásah protidrogového komanda. Své si užil i v guatemalském vězení. V zemi přitom hledal politický azyl, když měl na krku ještě podezření z vraždy svého souseda, kterému někdo ustřelil hlavu brokovnicí. Podle svého tvrzení se z vězení dostal díky předstíranému infarktu. Ať je to pravda, nebo ne – dostal se zpátky do USA.

John McAfee žije život naplno. Svůj příběh už prodal filmařům, potřebuje totiž peníze. Jeho přibližně stomilionové jmění zničila z většiny krize a zbytek proinvestoval do vývoje nových léků. Těch léků, které belizská policie považovala za drogy.

Celý jeho příběh sepsal i Joshua Davis, redaktor časopisu Wired. Do vydání časopisu se ale nevešel, vydali ho proto jako krátký e-book. Doporučujeme k přečtení, ve srovnání s osudy Billa Gatese a dalších věrozvěstů digitálního věku jde totiž o opravdovou pecku.