Meldonium, hit internetového vyhledávání minulého týdne

Hledání na internetu v minulém týdnu ovládly dobroty. Nejvíc v podobě dopingového meldonia. To se zřejmě stalo hitem v mnoha zemích, protože mizelo ze skladů lékáren přesně rychlostí, za kterou člověk stihne říct „dejte mi ten lék na cukrovku, co bere Šarapovová“. Češi se ale nezapomněli babrat ani v bulváru a černé kronice. Co tedy poskočilo ve vyhledávání Seznamu v minulém týdnu nejvíc?

1. Meldonium – nárůst hledanosti o 184 843 %

Nejbohatší sportovkyně světa Maria Šarapovová svolala minulý týden tiskovou konferenci, kde neoznámila konec kariéry, jak se mnozí domnívali, ale prostě a jednoduše to, že dopovala. Deset let užívala přípravek meldonium, údajně jako prevenci cukrovky, kterou mají v rodině. Jenže co čert nechtěl, od ledna je meldonium na seznamu zakázaných látek. Blonďatá tenistka vzala dopingovým komisařům vítr z plachet, když s informací o svém provinění vyrukovala sama. Ale ve skandálu není jediná – postupně se začaly objevovat další případy sportovců, především z Ruska a Ukrajiny. Holt na východě asi pořád vládne pravidlo: nemelduj a sypej! A inspirovalo i ty, kteří o něm dosud možná tak podrobně nevěděli: meldonium z lékáren údajně vykoupili i poslanci.

meldonium

2. Vražda v Brně Lužánkách – nárůst hledanosti o 277 867 %

Brno zažívalo minulý týden manévry jak z akčního filmu. Všude se to hemžilo policisty, nad čtvrtí Lužánky létal vrtulník. To vše proto, že v arboretu místní Mendelovy univerzity byla zavražděna studentka. Vrah byl dopaden po pár dnech – jednalo se o bývalého přítele ubodané dívky, jehož motiv byl…hádejte třikrát…ano, rozchod. A pak, že se takové věci dějí jen v literatuře. Každopádně teď bude mít mladík asi dost času si v těch knížkách počíst.

3. Restaurace Field Praha – nárůst hledanosti o 12 091 %

Vážení přátelé, ano! V Praze letos září tři michelinské hvězdy. Od Alcronu a La Degustation Bohême Bourgeoise se to tak nějak čekalo, ale že televizní kuchař z TV Barrandov Radek Kašpárek sehraje skvělé kulinářské divadlo a zaboduje se svou relativně novou restaurací Field, na to by si vsadil asi málokdo. Název Field není jen tak samo sebou, protože tady dávají důraz na sezonní suroviny, pole je základ všeho a vše se od něj odvíjí. Schválně, ruku nahoru ti, kterým se podařilo rezervovat si zde v posledním týdnu stůl.

4. Pobřeží slonoviny mapa – nárůst hledanosti o 12 718 %

Teroristé útočící na přímořská letoviska se začínají stávat nebezpečným trendem poslední doby. Minulý týden napadli tři hotely v prázdninové destinaci Grand-Bassam v Pobřeží slonoviny a zabili 14 civilistů a dva vojáky. Údajně připluli po moři a začali střílet do lidí na pláži. Sociální sítě zaplavily fotky mrtvých těl obětí v kalužích krve i prchajících útočníků (nakonec se jich podařilo šest zlikvidovat). Takže chcete-li se cítit jako hyena, stačí si na Twitteru vyhledat hashtag #prayforbassam. Vřele nedoporučujeme.

5. Adrian Stojkov – nárůst hledanosti o 25 129 %

Už už jsme se chtěli leknout, že se to tento týden obejde bez poctivého bulváru, ale velká úleva přišla alespoň na pátém místě. Takže se připravte, jdeme rozlousknout složitý propletenec: Eva Perkausová moderuje Top Star magazín. Andrej Stojkov ho režíruje. Eva a Andrej nedrží svůj vztah jen na pracovní rovině. Televizi Prima, kde se pořad vysílá, se to nelíbí a Andreje převelí na jiné pořady. Ve výsledku všichni zase řeší jen Evina prsa. A tak to má asi být!

 

Diskuze k článku