Komentářová platforma Disqus představila Sponzorované komentáře

Nativní reklama na webu má další, zbrusu nový přírůstek. Je jím nový reklamní formát Sponzorované komentáře, který včera oficiálně představil Disqus, platforma pro komentáře na webových stránkách.

Služba novinku s některými inzerenty opatrně testovala už asi měsíc a soudě podle včerejšího oznámení o spuštění, s výsledky byla spokojená. Sponzorované komentáře by se měly během následujícího týdne začít objevovat napříč těmi weby, které Disqus pro své komentáře používají.

disqus sponsored comments

Nebudou se nicméně zobrazovat na všech webech s pluginem od Disqus. Pokud jste vydavatel, který plugin používá, a má v něm zakázané reklamy (Disqus již od roku 2012 monetizuje pomocí programu Promoted Discovery), nemáte se čeho bát. Nové Sponzorované komentáře Disqus zobrazí jen u těch vydavatelů, kteří reklamu zakázanou nemají.

Jako nápad vznikly sponzorované komentáře z taktéž nedávno uvedené funkce Featured Comments, která vydavatelům umožňuje zvýhodnit některý zajímavý komentář, aby se v rámci pluginu zobrazoval na samém vrcholu.