Infografika: Mobilní verzi webu mají jen 2 procenta menších českých firem

Společnost zveřejnila infografiku v souvislosti se spuštěním přepracovaného katalogu Najisto.cz, který disponuje verzí pro chytré telefony a tablety, je obohacen o geolokaci a umožňuje prezentovat neomezený rozsah informací. Podle průzkumu nemá třetina malých a středních podnikatelů vlastní webové stránky, nejčastěji řemeslníci a poskytovatelé služeb. Téměř polovina SMB nemá e-mail na vlastní doméně a využívá freemail, naprostá většina firem zároveň nereaguje na rychlý nástup mobilního internetu.

„Mobilní verzi webu mají pouhá 2 % malých a středních podnikatelů. V situaci, kdy návštěvnost z mobilních zařízení meziročně roste o stovky procent a 1,5 milionu Čech  se připojuje k internetu přes mobil či tablety, je fungující mobilní web velkou konkurenční výhodou,“ říká Miroslav Rojek, produktový manažer Najisto.cz.

Jako nejčastější důvod chybějící online propagace uvádějí podnikatelé nedostatek času, náročnost vytvoření online prezentace, strach z její nespolehlivosti a nedůvěru, zda jim přivede zákazníky.