I’m on Wikipedia vám s pomocí Facebooku vytvoří stránku jako z Wiki

Wikimedia Foundation je neziskovou organizací, financovanou převážně z darů veřejnosti. Pravidelně proto každý rok pořádá vlastní fundraising, určitě ale není od věci, když se jí rozhodne pomoci i někdo jiný.

Přesně to dělá agentura Go UFO s úsměvnou aplikací I’m on Wikipedia. A nutno dodat, že na vlastní pěst, nikoliv na základě dohody s Wikimedia Foundation. Nápad staví na tom, že když se v dnešní době objeví stránka o vás na Wikipedii,  znamená to, že jste zjevně něčím známí a zajímaví, a to je rozhodně důvod k hrdosti. Přestože jistě ne úplně každý by se na Wikipedii chtěl objevit, hodně lidí ta představa může lákat.

Aplikace vytvoří na základě údajů z Facebooku stránku, která vypadá co do designu podobně jako skutečná Wikipedia. Samozřejmě až na jednoduchý disclaimer úplně dole, který odkazuje na skutečného autora. Vytvořená stránka má veřejnou adresu, takže ji lze také zaslat přátelům či jiným způsobem s nadsázkou využít. Zároveň obsahuje výzvu, aby návštěvník zvážil dar pro Wikimedia Foundation, neziskovou organizaci, která nejpoužívanější internetovou encyklopedii a pátý globálně nejnavštěvovanější web světa provozuje.

Pokud byste si to chtěli celé bezpečně vyzkoušet, ale nechcete, aby byl výsledek na webu komukoliv volně přístupný, je tu možnost i pro vás. V menu po levé straně lze totiž vygenerovanou stránku jedním kliknutím snadno smazat.