I psi a kočky zaslouží moderní služby. PetExpert nabízí jejich pojištění kompletně online

Sjednat si dnes pojištění online už je vcelku běžná věc. Ovšem za předpokladu, že to děláte pro sebe nebo jiného člověka. Mnozí řeší pojištění také pro své domácí mazlíčky a pokud ho chcete vyřídit pro psa nebo kočku, musíte projít tradičním administrativním procesem u svého veterináře. To však chce nyní změnit PetExpert, který na český trh přináší první online pojištění domácích mazlíčků.

Pro někoho to možná může znít jako zbytečnost. Kompletní digitalizace pojistného procesu koček a psů ale přinese významnou úsporu času a administrativy jak pro jejich majitele, tak pro veterináře. První online všeobecné pojištění v Česku se jmenuje PetExpert a vzniklo ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou, která řeší krytí pojistných rizik.

Pojištění mazlíčka za pár minut

„Existující pojištění zvířat u nás nám připadala komplikovaná a nepřehledná. Chyběl nám produkt, který by byl pro obě strany – majitele domácího mazlíčka i veterináře – férový a jednoduchý,“ vysvětluje Kristína Škubalová z PetExpert. Proto s ČSOB spojili znalosti ze zvířecího světa, světa pojišťovnictví a vývoje softwaru a vytvořili vlastní řešení.

Kristína Škubalová z PetExpert

Díky kompletní digitalizaci je celý pojišťovací proces transparentní, rychlý a jednoduchý včetně nahlašování a řešení pojistných událostí. Vše probíhá přes digitální platformu, kterou si PetExpert vyvinul. Ceny pojištění začínají od 120 korun měsíčně. Cena závisí na věku zvířete, jeho původu a velikosti a také na typu pojištění (úraz, nemoc, léčba atd.).

Celý pojišťovací proces na PetExpert zabere pár minut a benefity přinese oběma stranám. Veterinář může přímo ve své ordinaci vytvořit pojistnou událost včetně všech náležitostí, získat autorizaci pro pojistné plnění a následné proplacení nákladů na jeho účet. Veterinář tak může využít tu nejvhodnější diagnostiku a léčebné postupy, aniž by byl limitován aktuálními finančními možnostmi majitele domácího mazlíčka.

Diskuze k článku