Google představil novou školu pro online analytiky

Možností, jak se vzdělávat online, je v současnosti celá řada. Za všechny můžeme zmínit třeba populární Khan Academy velmi sympatického Salmana Khana, nebo sice mladší, ale již nyní neméně úspěšný projekt Coursera, zaměřený se na poskytování vysokoškolských kurzů online a navíc zcela zdarma.

Novinka od Googlu nazvaná Analytics Academy se sice svým rozsahem ani šířkou záběru nemůže ani jednomu z jmenovaných projektů rovnat, do kategorie online vzdělávání ale nepochybně patří také. Jak napovídá již název, tahle akademie bude mít zaměření velmi úzké, o to ale specializovanější.

Analytickou akademii představil Google včera v blogovém příspěvku a spolu s tím také rovnou otevřel registraci do prvního vzdělávacího kurzu Digital Analytics Fundamentals. Ten bude zaměřen na úplné základy analýzy digitálních dat, spolu se začátečnickým úvodem do nástroje Google Analytics.

Každý kurz z akademie bude obsahovat video, doprovodný text k němu a úkoly k vypracování, na kterých by si student měl probranou látku vyzkoušet a upevnit. Časová náročnost každého kurzu je odhadovaná na čtyři až šest hodin, v závislosti na tom, jak student do tématu vidí už z dřívějška. První kurz bude spuštěn už v úterý 8. října.