Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: Shlížíme filmy a řešíme MDŽ

Top skokani na Seznamu

1. idos jízdní řády autobusů (+ 29 032 %)
Nevíme, co tak zajímavého se s jízdními řády stalo. Možná měly škodovky jarní virózu, což vyřadilo půlku českého vozového parku, možná v Mafře tuší blížící se konec monopolu, tak ještě nahánějí čísla.

2. kramný se přiznal k vraždě (+ 7 373 %)
Detektivka pokračuje. Přiznal se Petr Kramný, nebo nepřiznal? A co na to říká rada Vacátko? Média vymýšlejí jednu teorii za druhou a učení psychologové nestačí odmítat rozhovory.

3. idos vlaky (+ 5 305 %)
Idos zkrátka tento týden nedal lidem spát. Jako by po celé republice zněla jenom jedna otázka: „Kdy už to safra pojede?“

4. hlas československa (+ 3 289 %)
Začala další bezejmenná soutěž talentů s pořadovým číslem 73, kde opět nikdo neobjeví nového Justina Timberlakea. Alespoň se prodá pár cédéček se špatně otextovanými písničkami ukradenými jiným umělcům, na kterých tradičně stojí celá česká pop music.

5. filmy ke shlednutí zdarma (+ 3 061 %)
Podívat se večer na film nebo seriál je základ a samozřejmě to musí být zadarmo. Už jste slyšeli třeba o Popcorn Time? Pravopisnou chybu v dotazu necháváme, jelikož tak se zkrátka lidé ptají a často píšou shlédnout místo zhlédnout i lidé jinak jazykově vybavení.

6. mdž 2014 (+ 2 861 %)
Zase tenhle nejasně definovaný svátek. Určitě jsme nebyli jediní, kdo si na internetu raději předem ověřoval, jestli se ještě slaví, jestli je jeho slavení spíš věcí levicovou nebo pravicovou, a jestli je cool ho slavit nebo je cool ho neslavit. Protože hlavní je se neztrapnit.

7. aukro bazar (+ 2 407 %)
Jarní úklid je tady a na Aukru pravděpodobně najdete spoustu zajímavých věcí z garáží, sklepů a skříní.

8. popeleční středa (+ 2 288 %)
Začal půst a lidé buď hledali, kdy jim to hladovění začíná, nebo zjišťovali, co je to za divný pohanský rituál, protože o něm slyšeli poprvé. Uvidíme, jestli teď restauracím ubudou hosté.

9. erasvet internetové bankovnictví (+ 2 267 %)
Další internetové bankovnictví v týdenních skokanech.

10. láďa hruška pudinkoví šneci (+ 1 621 %)
Evergreen vyhledávání. Pudinkový šneci se drží na vrcholu již druhým týdnem, určitě i díky našemu minulému přehledu.

Top témata na Twitteru

Tradiční stálicí českého Twitteru už je Ukrajina (#ukraine / #ukrajina / #crimea /#russia). V posledních sedmi dnech už ji ale přebila konkurence. Okolnosti zmizení letadla letícího z Vietnamu probírají Češi a Slováci pod univerzální hashtagem #mh370 a podle všeho to bude ještě napínavé. Do první desítky hashtagů se dostal ještě festival SXSW s tagem #sxsw. Bohužel  mu napomohl nejen Edward Snowden, ale také Lady Gaga. Překvapivě se do první desítky dostal i festival domácí a zdaleka ne popkulturní. Na českém a slovenské Twitteru se totiž podařilo prosadit dokumentům z festivalu Jeden svět s hashtagem více než jednoznačným: #jedensvet.

Nejsdílenější články Facebooku

Přehled nejsdílenějších článků na Facebooku za poslední týdne během 24 hodin přináší trochu jiný obraz české „socialmedia“ reality. Z pěti nejsdílenějších článku jsou dva o smrti režisérky Věry Chytilové a dva víkendovém návratu zimy. První pětku uzavírá článek se vše říkajícím názvem Reklama útulku pro zvířata dojme i ty největší tvrďáky. Dříve prodával sex, sadismus a sentiment. Dnes smrt, zkažený víkend… a zase sentiment.

1. Zemřela Věra Chytilová, první dáma českého filmu

2. Zemřela Věra Chytilová

3. Kdo by to ještě čekal. Studená fronta přinese o víkendu sněžení

4. Už brzy se do Česka vrátí zima a chumelení! Napadne až 12 cm! Kolik u vás? MAPY

5. Reklama útulku pro zvířata dojme i ty největší tvrďáky

Data o vyhledávání pocházejí přímo od Seznam.cz a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne. Data o sociálních sítích poskytuje Ataxo prostřednictvím služeb Lajkovani.cz, Klaboseni.cz a Obrazeni.cz.