Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: Hokej a Samková v plavkách

Top skokani na Seznamu

1. hokej česko lotyšsko 14 2 2014 online (+ 491 800 %)
Zápas probíhal v době, kdy byla většina lidí v práci nebo ve škole, takže se ohromný zájem o online přenosy dal čekat. Až se budete divit, proč nám za první kvartál zase spadne HDP, tady máte odpověď.

2. ondřej malý (+ 67 917 %)
Herečka ze seriálu Ulice Pavla Tomicová řekla, že dřív měla za manžele gaye. Její současný manžel je herec Ondřej Malý, a vypadá to, že si lidé mysleli, že on je ten gay. Nebo že o něm možná něco ví. Nebo se jen chtěli podívat, jestli snad Pavla neudělala dvakrát stejnou chybu. Kdo ví, jsme holt kreativní národ a lidem stačí málo.

3. remoska (+ 8 060 %)
Pravděpodobně někdo v Prostřenu vařil s remoskou a lidé si stejně jako my pořád nejsou úplně jistí, co to vlastně je. I když to radši nahlas neříkáme, protože u nás na Letné si i mužní vousáči dokáží celé poměřovat své recepty na crème brûlée.

4. hokej česko slovensko 18 2 2014 program (+ 5 196 %)
Sledovat vyklepnutí Slováků je národní povinnost ať už jste kdekoliv, hodně lidí se na ten úspěch proto dívalo na počítači nebo mobilním zařízení.

5. eva samková (+ 3 997 %)
Slečna s úsměvem od ucha k uchu a zlatou na krku. To by bylo, aby si ji lidé nehledali. Populární bylo také hledání spojení „Eva Samková v plavkách“ – to se asi její fanouškové chtěli ujistit, zda bude mít nějakou šanci i na letní olympiádě.

6. richard hes (+ 3 917 %)
Tanečník Richard Hes zemřel a už nějakou dobu byl kvůli svým zdravotním problémům a skoku z okna ve středu zájmu veřejnosti. Nám to jako důvod k vyhledávání nepřipadá, ale co už.

7. hokej česko švédsko 12 2 2014 online (+ 3 510 %)
Začátek ZOH a hned se Švédskem. V reálu to nedopadlo, ve skokanech je z toho hezké sedmé místo.

8. idos autobusy (+ 1 764 %)
Lidé si stále hledají nové jízdní řády.

9. valentýnské básničky (+ 1 554 %)
Valentýn nejsou jenom růže a srdíčka, ale také pokusy o poezii. No, těžko říct, jestli se dá na básničku z internetu nějaká holka ulovit.

10. čt4 sport online vysílání (+ 1 314 %)
ZOH jsou v plném proudu a kdo by se nechtěl dívat. Většinou to jde jen přes internet, a tak mají na webu České televize slušný provoz.

Nejpopulárnější hashtagy na českém a slovenském Twitteru

Dnes uplynuly tři měsíce od začátku protestů na Ukrajině a tamní krize zřejmě právě v těchto chvílích zažívá jeden z vrcholů. Nikoho tak asi nepřekvapí, že mezi top hashtagy na domácím Twitteru jich najdeme celou řadu spojených s těmito smutnými událostmi: #ukraine#euromaidan#kiev. Stejnou měrou ovšem žil Twitter i olympiádou a zejména hokejem, který do žebříčku pronikl i samostatnými tagy (#sochi#zoh2014#sochi2014#hokej#hockey).

Zdánlivě žádné překvapení se tedy nekonalo, mezi vítězné hashtagy samozřejmě pronikl víkendový Barcamp a vše je tak, jak má být. Ovšem přeci jen jsme se jednoho překvapeni dočkali a tím bylo umístění tagu #brits2014, který byl vyhrazen udílením BRIT Awards, každoročnímu udílení cen britské populární hudby. Bowie je prostě Bowie.

Nejsdílenější články na českém Facebooku

1. Hloupé pijácké výzvy na Facebooku: Po vyexování alkoholu zemřel další člověk, budete stejné stádo a klidně se upijete k smrti?
…2600 sdílení za 24 hodin

2. Levně a chutně! Recepty Ládi Hrušky jsou FENOMÉN! Takhle vaříte vy, PODÍVEJTE SE!
…2300 sdílení za 24 hodin

3. Propuštěný obávaný polský pedofil zamířil do Česka nebo na Slovensko
…1700 sdílení za 24 hodin

Český Facebook ovšem žil něčím úplně jiným. Suverénním vítězem v počtu sdílení během 24 hodin nebyl ani Kyjev, ani Olympiáda, ale přiblblá zábava jménem exování alkoholu v článku na Extra.cz. Následován byl v závěsu nováckými recepty Ládi Hrušky a jejich aplikací – podívejte se i vy, stojí to za to. První trojici nejsdílenějších článků uzavírají Novinky.cz s upozorněním, že obávaný polský pedofil zamířil do Česka nebo na Slovensko. O celém případu informovaly i další servery, problém je ovšem ten, že se zřejmě jedná o kachnu, která spadá do říše spekulaci a nesmyslů. Strach prodává.

Ale abychom nekončili až tak smutně, loučíme se filozofickým přístupem ve stylu Monty Python. Jak pravil uživatel @klubas na české Instagramu: Když hrajem hovno hokej, tak je aspoň hezkej západ

Data o vyhledávání pocházejí přímo od Seznam.cz a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne. Data o sociálních sítích poskytuje Ataxo prostřednictvím služeb Lajkovani.cz, Klaboseni.cz a Obrazeni.cz.