Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: balóny, hokej a šmejdíř

Top skokani na Seznamu

1. nova cz balóny (+ 17 466 %)
Že televize Nova slaví 20 let existence, to jsme se dozvěděli až z Facebooku díky sdílení tohoto článku – a některé fotky nám na duševním klidu zrovna nepřidaly. Při té příležitosti si Nova připravila i obrsoutěž s balóny.

2. kateřina kašparová (+ 12 935 %)
Kde jsou ty týdny, kdy vyhledávání vévodil seriál České století a lidé si hledali historické osobnosti. TV Nova je tu zas, tentokrát bývalá reportérka prozradila svou 13. komnatu a bylo to prý velké drama.

3. michael schumacher nejnovější zprávy (+ 9 766 %)
Objevily se zprávy, že doktoři pomalu probudí Michaela Schumachera. Lidi slavný závodník F1 stále velmi zajímá a průběžně sledují všechny nové informace.

4. šmejdíř (+ 4 342 %)
Televizní AZ Kvíz (ano, ještě existuje) dává vždy jednu otázku pro diváky, tentokrát to bylo „s čím obchodoval šmejdíř“. Lidé si jdou hned správné odpovědi najít na internet a vzhledem k tomu, jak vysoko dokázali tohle heslo protlačit, o nehynoucí popularitě kultovní soutěže nemůže být pochyb. Víte vy, s čím obchodoval šmejdíř?

5. lídl akční nabídka (+ 2 829 %)
Čím levnější, tím lepší. A když je akce, musí se využít. Dobrá zpráva je, že v Lídlu je akce pořád. Škoda, že nemají ani jeden produkt, který bychom znali, takže tam nedokážeme normálně nakoupit, ani když slevy překonávají všechny naše představy.

6. program zoh v soči v hokeji (+ 2 407 %)
Olympiáda je za dveřmi a my věříme, že pro naše kluky zase bude zlatá. Nebo aspoň bronzová, no. A nebo je to už fakt banda úplnejch debilů a my snad ze zoufalství začneme koukat na tenis.

7. recepty televizního reportéra hrušky (+ 2 215 %)
Už nás ani nebaví na tohle téma vtipkovat. Láďa Hruška je týden od týdne žádanější a možná by si měl založit kurzy vaření. Nebo mazání.

8. erasvět internetové bankovnictví (+ 2 018 %)
Minule lidé hledali skrytou bránu k pokladu Fio banky, ani Era ale asi nemá internet banking úplně snadno dostupný z homepage.

9. zoo ostrava (+ 1 611 %)
V ostravské ZOO porodila slonice. A kdo by neměl rád slůňata.

10. mbanka (+ 1 309 %)
V mBank se změnil marketingový ředitel a ukázalo se, že i u ní můžete otevřít účet on-line. Něco z toho zřejmě lidi zaujalo.

Nejsdílenější články na českém Facebooku

1. MÁTE MILENKU? Podle nového občanského zákoníku to MUSÍTE ŘÍCT MANŽELCE
…6138 interakcí celkem, z toho 1525 sdílení, 2281 likes a 2332 komentářů

2. Nečekaně brutální reklama burcuje proti záškoláctví
…5676 interakcí celkem, z toho 1474 sdílení, 1633 likes a 2569 komentářů

3. Hokejisté si natočili trenérův kartáč: Jste ho*na! Vaše morálka je na blití!
…5054 interakcí celkem, z toho 901 sdílení, 2322 likes a 1831 komentářů

Milenky vládnou nejen zprávám o vlivných zahraničních politicích, a tak v minulém týdnu nejvíce oslovilo český Facebook zjištění, že dle nového občanského zákoníku musíte o své milostné avantýře informovat zákonného partnera. Celkově lze minulý týden považovat aktivitu uživatelů za spíše podprůměrnou, neboť k prvenství této zprávě stačilo pouhých 6 tisíc interakcí za 24 hodin od uveřejnění.

Zpráva obsahující kontroverzní reklamu s vybuchujícími australskými záškoláky obsadila nakonec druhé místo, když získala lehce přes 5,6 tisíce interakcí, z nichž téměř polovinu tvořily komentáře. To z ní tak dělá průměrně nejdiskutovanější článek. Na třetí pozici skončila zpráva o videu ze šatny HC Klášterec nad Ohří, kde trenér juniorů spílal svým svěřencům. Zajímavostí je skutečnost, že události související s tímto incidentem rezonovaly Facebookem v několika verzích a v první desítce obsadily ještě 8. a 9. místo.

Nejpopulárnější hashtagy na českém a slovenském Twitteru

Zájem na Twitteru byl tentokrát velmi orientovaný na sport. Prim hrály informace o blížících se olympijských hrách v Soči a pro někoho možná překvapivě také finále ligy amerického fotbalu SuperBowl. Zde je zájem rozdělen do dvou oblastí. Kromě samotného sportovního utkání se významný počet zmínek týká reklam uváděných během utkání, které se stávají rájem diskutujících markeťáků. Z dalších událostí se do top hashtagů dostal tenis a začínající Davis Cup. Jediným ryze nesportovním hashtagem tak zůstal #flappybird, jež se vztahuje k nové vietnamské hře pro mobilní telefony.

Data o vyhledávání pocházejí přímo od Seznam.cz a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne. Data o sociálních sítích poskytuje Ataxo prostřednictvím služeb Lajkovani.cz, Klaboseni.cz a Obrazeni.cz.