Startupisté pozor, blíží se první česko-slovenský Startup Summit

 

Startup Summit se nám vlastně ani nechce moc označovat za konferenci, protože z takového označení vždycky tak trochu sálá nuda a na prvním místě tentokrát bude networking. Přestože je naše startupová scéna poměrně malá, překvapuje nás, že na ní stále objevujeme nové lidi, kteří se navíc většinou navzájem ani neznají. Nemluvě o tom, jaké vzájemné povědomí o svých aktivitách mají Češi a Slováci. To se ale změní!

Úvodní keynote za slovenskou a českou scénu se zhostí Rado Grežo (StartupCamp) a Olda Neuberger (Global Startups) se svými pohledy na to, jak na tom tedy vlastně jsme. Témata pro následující debaty jsme vybírali z těch o nichž se startupisté mezi sebou už tak jako tak baví. Má dnes ještě smysl dělat lokální projekty, nebo je povinností každého startupisty myslet globálně? Poslechněte si pohledy Ondřeje Bartoše (Credo Ventures) a Ondry Rašky (Miton).

Jak vůbec přistoupit k budování firmy? Má smysl spoléhat se na hype v americkém stylu a brzký exit, nebo je zodpovědnější cestou hledání investorů, případně budování vlastních příjmů? O tom se budou bavit Rastislav Turek (SynopsiTV) či Jakub Mach (ZoomSphere). A když už je řeč o penězích, co s námi udělají ty státní a má vůbec smysl o ně usilovat? Nabízí soukromí investoři lepší alternativu? Pod dohledem Lenky Kučerové (ex-CzechAccelerator) budou své pozice hájit Petr Očko (MPO), Jan Barta (Elephant Orchestra) a Martin Kasa (ex-Kasa.cz).

Těšit se můžete také na přehlídku pěti českých a pěti slovenských méně známých startupů se zajímavým potenciálem, jejichž pitche budou diváci moci rovnou ohodnotit. Kočírovat je bude Matej Ftáčnik. A aby se na pódiu nepotili jen startupisté, proběhne také přehlídka české a slovenské startupové infrastruktury. Organizátoři akcelerátorů, inkubátorů, soutěží či startupových eventů si vyzkoušejí roli startupů a v krátkých pitchích se pokusí prodat svoje služby.

Speciální pozornost věnujeme také herní scéně, která díky týmům jako Craneballs Studios, Madfinger Games nebo Cinemax sbírá ohromné úspěchy. O své postřehy v oblasti propagace se podělí mistři globálního marketingu ze SocialBakers, opomíjet nebudeme ani sílu dobrého designu a podíváme se na to, jak a proč u nás (ne)funguje startupové prostředí na univerzitách a spolupráce s vysokými školami obecně.

  • Podrobnější informace a další aktualizace programu sledujte na webu a na Facebooku.
  • Tam se můžete právě teď také registrovat.
  • Těšíme se na vás 15. června v pražském kině Lucerna.

Nemyslíme si totiž, že dělat startup je klišé nebo póza. Myslíme si, že je to něco, na co může být každý hrdý a o čem se naopak ještě mluví málo.

 

Za vytvoření webu děkujeme našemu partnerovi Symbio Digital. Za podporu patří díky generálnímu partnerovi Czech ICT Alliance. O pořádnou afterparty se postará společnost Miton, hlavním mediálním partnerem a sponzorem startupové přehlídky je iHned.cz. Další významné partnery akce budeme představovat postupně.