Uber v Česku má nového šéfa, je jím Tomáš Peťovský z Googlu

Přepravní firmu Uber v Česku a na Slovensku povede nový generální ředitel Tomáš Peťovský. Do Uberu přichází z Googlu, kde se posledních šest let na vedoucích obchodních pozicích věnoval klientům z oblasti maloobchodu, automobilového průmyslu a financí. V Uberu má za úkol zajistit další rozvoj a růst.

Česko a Slovensko jsou pro Uber jedny z nejdůležitějších trhů v regionu střední a východní Evropy. Na příkladu Uberu obyvatelé Prahy a Bratislavy jasně ukázali, že oceňují inovativní řešení a dokážou je vzít rychle za své. Uber jim přinesl novou možnost, jak se pohybovat po městě bezpečně a pohodlně. V ruku v ruce s neustále rostoucí poptávkou bych chtěl na oba trhy přinést další nová zajímavé řešení v rámci platformy Uber, říká Tomáš Peťovský, nový šéf českého a slovenského Uberu.

Tomáš Peťovský

Tomáš Peťovský, nový generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko

Úkolem nového generálního ředitele je zajistit další rozvoj a růst, prohloubit spolupráci a dialog s obchodními partnery, odbornými organizacemi a veřejnou správou. „Mojí vizí je aby byl Uber pro všechny, kteří se potřebují dostat z bodu A do bodu B přirozenou a zároveň první volbou, stejně jako když pro hledání na internetu automaticky využíváme služby Google,dodává Peťovský, který sám sebe označuje za technologického nadšence.

Tomáši Peťovskému je 32 let. Od roku 2009 pracoval v evropské centrále Googlu v Irsku, kde měl jako Senior Associate na starosti prodej produktů, konzultační služby klientům a reklamní politiku v regionu střední a východní Evropy. V roce 2012 se vrátil na Slovensko na pozici Industry Manager, na které se mimo jiné podílel na vybudování obchodních vtahů Google s šesti z deseti největších klientů v zemi a poskytoval poradenství v oblasti marketingu a on-line prodeje. Vystudoval pražskou VŠE a získal MBA na manažerské škole INSEAD v Singapuru a Francii.

Diskuze k článku

 • Exooc news

  >“ Prahy a Bratislavy jasně ukázali, že oceňují inovativní řešení “

  …kdyz UBER byl v plenach Praha mnela 2 taxi aplikace spustene pro smartphony(rok 2011) a web objednavky taktez (ty uber zaved az pred rokem :)

  to propojeni uber a google je na povazenou.. zvlast kdyz muzu dokladovat ze 2 roky piseme Uberu CZ jak se muzem pridat 1200 taxiku do google map pro prahu ktere vyuziva vetsina uzivatelu smartphones … az po roku a pul prisla odpoved ze nam daji vedet … ubehli dalsi 6 mesicu a nic…
  a uber je porad jedina taxi sluzba ktera je dostupna v google mapach v CZ…

  mam rad Google ale pri jejich existujicim majoritnim postaveni na trhu tohle je monopolni chovani jak s knizky…. mozna proto tenhle rok byli donuceni vpustit „mytaxi“ do jejich systemu v nemecku protoze by zrejmne celili legalnim dusledkum (mytaxi na dotaz ohledne teto temy reklo ze jednani bylo slozite… nic vic rict nechteli)