Avast otevřel nové pražské kanceláře. Podívejte se, jak se inspiroval v Silicon Valley

Avast patří do světové špičky jako výrobce antivirů, a teď má i odpovídající sídlo. A pojal ho opravdu ve velkém. Při jeho návrhu se firma nechala inspirovat kancelářemi technologických gigantů a startupů ze Silicon Valley, na slavnostní opening party pozvala šachistu Garry Kasparova.

Avast Software, výrobce nejdůvěryhodnějšího PC a mobilního zabezpečení na světě, slavnostně otevřel své nové sídlo v Praze na Pankráci. Nejhodnotnější česká IT firma za posledních 5 let ztrojnásobila počet svých zaměstnanců a prudce rostla, potřebovala proto větší a reprezentativnější prostory. Budovu si Avast pronajal od Erste Group Immorent.

Velkolepý styl byl vidět nejen na budově, ale i na programu. Na slavnostním otevření promluvil kromě Vincenta Stecklera, generálního ředitele Avastu, i americký velvyslanec Andrew Schapiro. Zakladatelé firmy Pavel Baudiš ani Eduard Kučera veřejně nevystoupili.

Zato promluvil šachista Garry Kasparov o psychologii člověka a lidském rozhodování, a o tom, jak tyto oblasti souvisí s počítačovou inteligencí. Následovala šachová exhibice s desítkou hostů, o níž musíme zveřejnit to, že jako první padl Tomáš Čupr a vzápětí i ostatní hráči.

Sídlo inspirované v Silicon Valley

Avast nově sídlí na Pankráci, při ulici 5. května, v právě dostavěném kancelářském komplexu Enterprise Office Center. Sedm pater o ploše 15 000 čtverečních metrů je vzájemně propojených šest metrů širokým centrálním schodištěm, vhodným pro náhodné setkávání zaměstnanců.

V prostorách je celkem 45 zasedacích místností a většina z nich nabízí epický výhled na celou Prahu. Zaměstnanci mají přístup do kantýny, kde se podává jídlo zdarma po celý den.

Zhruba 600 lidí může také bezplatně využívat slušně vybavenou posilovnu, odpočinout si v houpacích sítích, v knihovně, kině nebo se odreagovat u kulečníků, stolních fotbálků, ping-pongových stolů, hracích automatů, golfového simulátoru nebo se bavit vybavenou hudební zkušebnu. Pro děti zaměstnanců je připraven dětský koutek, který se má v budoucnu změnit v podnikovou školku.

Diskuze k článku

 • Martin Kalenda

  Dobrá práce, ještě školku otevřít okolním firmám a bude to pecka

 • Petr Skovajsa

  Dobrý den, nevíte jaká firma dělala návrh rozmístění a vzhledu kanceláří?

  • Míra Brabec

   architektonická kancelář Vrtiška-Žák

   • Aleš Roman

    Budova je skvělá, hezky se na ni dívá když odjíždím z Florence do Brna. Jsem rád, že jsem viděl na fotkách, jak to vypadá uvnitř. :-) Mimochodem řešíme s kolegou nyní taky novou kancelář – návrh+vybavení+ergonomiii sezení (výškově nastavitelný stoly). Chceme to od jednoho dodavatele a našli jsme tuto firmu. http://www.top-office.cz/ Nevíte náhodou o nich něco? Jsou dobří i na ty interiéry? Myslíte, že „nábytkáři“ jsou schopni kvalitně navrhnout i interiér kanceláře a nebo se máme raději obrátit na ryze architektonická kancelář? Jakou např.? (Brno)

    Díky za odpověď. :-) Kdyžtak pište i na mm912@email.cz

    • Eva Vlasatá

     i my nedávno dořešili novou kancelář včetně bytové jednotky nahoře a můžu vřele doporučit http://www.top-office.cz, protože jak návrhy tak vybavení bylo od nich.