Jak vydělávat online bez obav z právníků

 

Online vstupenky

 

Vydávání a přebírání obsahu, kampaně na sociálních sítích, soutěže a reklama, správa diskuzních fór, elektronická fakturace. To vše je dnes běžnou součástí online byznysu a to všechno má svá pravidla na české i mezinárodní úrovni. Nový formát moderní konference o internetovém právu DIGITÁLNĚ (S)PRÁVNĚ vám pomůže surfovat bez toho, abyste se v tom každou chvíli koupali.

Ve třech samostatných blocích se vám budou po celý den věnovat lidé ze tří předních advokátních kanceláří a dostanete takřka neomezený prostor na dotazy, networking a případné specifické požadavky. Za celou konferenci přitom nedáte víc, než byste běžně dali jednomu právníkovi za hodinu…

Kdy: 20. února od 9:00 do 17:30
Kde: Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6 (www.techlib.cz)
Cena: 2900 Kč bez DPH
Pozor, počet účastníků je omezen na 120 míst

 

OBSAH ONLINE (AK PKK)

Blok advokátní kanceláře PELIKÁN KROFTA KOHOUTEK bude zaštiťovat Jan Krabec a Matěj Vácha. Budou mluvit o oblasti duševního vlastnictví, a to včetně ochrany nejpodstatnějších práv souvisejících s online projekty jako jsou ochranné známky, domény, webdesign, aplikace a vlastní či uživatelský obsah. V současné době je velice aktuální otázka neoprávněného přejímání obsahu.

Další část se bude věnovat odpovědnosti na internetu, a to zejména z pohledu provozovatele „služby informační společnosti“, uživatele takové služby a v neposlední řadě i držitele autorských práv, který je provozem projektu poškozován. Přednášející budou uvádět konkrétní case studies, a to včetně rozboru nejčastějších chyb, možností právní ochrany a prevence, jakož i vhodných doporučení.

Speakeři: Jan Krabec, Matěj Vácha

Jan Krabec, advokát v současné době studující UC Berkeley School of Law, se dlouhodobě zabývá vztahy práva a internetu, zejména v kontextu M&A a ochrany duševního vlastnictví, a to včetně ochrany práv k obsahu a doménám a provozu internetových projektů a aplikací.

Matěj Vácha, advokát a respektovaný situační komik se ve své právní praxi zaměřuje na efektivní řešení právních problémů, což bývá oceňováno klienty (nejen) z oblasti Internetu.

www.ak-pkk.cz

 

REKLAMA ONLINE (AK Schovánek)

Hranice mezi úspěšným digitálním marketingem a porušováním zákonů může být velice tenká. Blogosféra, reklama, virální kampaně, Facebook, to vše podléhá pravidlům. Dozvíte se, jak na nové formy komunikace v prostředí stárnoucích zákonů z minulého století, vše o regulaci reklamy a její aplikaci v online komunikaci, naučíte se (s)právně pořádat promo akce a soutěže na sociálních sítích. Zkrátka, najdete rovnováhu mezi kreativou, možnostmi internetu a povinnostmi.

Hlavní speaker: Václav Schovánek

V letech 1996 až 1999 působil Václav Schovánek v reklamní agentuře MARK/BBDO, kde se staral o klienty z oblasti rychloobrátkového zboží. Právo studoval ve Velké Británii na Univerzitě v Cardiffu a na Právnické fakultě v Praze. Před založením vlastní kanceláře pracoval v mezinárodni advokátní kanceláři zaměřující se na právo médií, IT a telekomunikací. Od roku 2009 vede vlastní kancelář AK SCHOVÁNEK se specializací na autorské právo, média, reklamu, informační technologie a ochranu osobních údajů.

www.akschovanek.cz

 

ELEKTRONICKÁ FAKTURACE (CEAG)

Společnosti se snaží maximum služeb a výrobků nabízet on-line. Čím dál tím více k elektronizaci míří nejenom vztahy se zákazníky, ale i procesy uvnitř společností. Díky nové úpravě elektronické fakturace účinné od ledna 2013 bude jen zdánlivě tento proces jednodušší než dříve. Nová úprava elektronické fakturace má vliv i na ostatní obchodní dokumentaci ve firmách, kterou může být nutné vést rovněž v elektronické formě. Cílem je seznámit účastníky s tím, jak nakládat s elektronickými dokumenty tak, aby splňovaly náležitosti stanovené aktuálně platnými právními předpisy včetně nové právní úpravy elektronické fakturace.

Hlavní speaker: Barbora Procházková

Česká advokátní kancelář Central European Advisory Group (CEAG) působí na trhu od roku 1993 a poskytuje služby v České republice, střední a východní Evropě. CEAG poskytuje právní služby a další služby například v oblasti korporátního, obchodního a pracovního práva, insolvenčního práva, správy pohledávek, fúzí a akvizic a dalších. V rámci svého obchodního oddělení spolupracuje CEAG s vlastníky společností a finančními a strategickými investory při vyhledávání vhodných investičních a akvizičních cílů a investorů.

www.ceag.cz


Online vstupenky