Zázrak na nižší spotřebu paliva a legrační návrhy energetického úřadu: Hledání na webu ovládly úspory

Nastala doba povánoční, tedy doba úspor. Co na tom, že lidi chtějí uspořit především nereálnými vynálezy typu Magnufuel. Když připravíte fajn stránky, nějaké ty certifikáty vyrobené v Malování a ještě je vystresujete neustálým vyskakováním zpráv typu „nová objednávka z Teplic“, zaručeně vzbudíte zájem. Aneb nechci slevu zadarmo, hledání na Seznamu tohoto týdne a nejzajímavější skokani.

Zázračné udělátko na nižští spotřebu paliva, sport, nějaká ta kultura a Ransdorf (ten zřejmě naposledy) převálcovaly klasiky typu Prostřeno i úplněk v lednu, takže je jasné, že minulý týden se toho prostě dělo hodně. Mimochodem, doporučujeme zmíněné webové stránky Magnufuelu: mají všechno, co prodejní web musí mít, aby zaujal českého spotřebitele. V roce 2003 nebo tak.

1. Magnufuel – absolutní nárůst

Milé děti, když si do auta na palivovou hadici připevníte magnety, budete mít až o 30 % menší spotřebu. Pak zazvoní zvonec a vy zjistíte, že jste naletěli podvodníkům, kteří prodávají zařízení, jež za víc než 1 000 korun neušetří ani kapku paliva, ani vaše ego. A jaké z toho plyne poučení? Nevěřte reklamám na internetu, nebudete mít delší penis, větší prsa, natož auto jezdící na hlevzduch. A rozhodně se nebudete cítit líp. A ne, když narazíte na nějaké obrázky s fajfkou a hvězdičkami, není to záruka ničeho. Reklamy totiž občas lžou, i když propagují něco tak tajemného jako Magnufuel.

magnufuel

2. Ransdorf – nárůst hledanosti o 7 660 %

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf byl minulý pátek převezen do IKEMu, kde o pár hodin později zemřel pravděpodobně na následky mozkové příhody. Bylo mu 62 let. Pohřeb prý zaplatí KSČM. Konec nekrologu, za Ransdorfa nechť navždy mluví jeho činy. A že (nejen) na internetu zanechal dostatečnou stopu.

randsdorf

3. Australian Open výsledky – nárůst hledanosti o 28 903 %

Tenisový kolotoč se opět naplno roztočil s prvním grandslamem sezony v australském Melbourne. Berdych skončil ve čtvrtfinále, Kvitová už ve druhém kole, ale není se co divit, když se místo na raketu dívala na svůj nový zásnubní prstýnek. Kdo ovšem pinká jako zamlada a potvrzuje své kvality je Radek Štěpánek, který se i v 37 letech probojoval do finále mužské čtyřhry. No a oprostíme-li se od české stopy, v tenisovém světě nenastaly žádné změny. Pořád dominují Serena a Djoker – nicméně nepředbíhejme, finále jsou na programu až tento víkend.

4. Lída Baarová – nárůst hledanosti o 872 %

Lída Baarová by se tetelila blahem, poněvadž zase září v kinech. Výpravný film Filipa Renče i dokument Heleny Třeštíkové o její osobě byly uvedeny ve stejnou dobu a herečku prvorepublikových filmů vrátily do centra zájmu. Renčův snímek trhá rekordy, a dokonce se na něj prý stály i dlouhé fronty. Všichni asi chtějí vidět, jak Hitlera hraje (nebo spíš karikuje) Štěpán Šafránek z Básníků. To je možná pádný důvod, proč se do té fronty postavit taky, protože 52 % na ČSFD není dvakrát přesvědčivých. Anebo spíš zajít na tu Třeštíkovou, která má o víc než 20 procent víc.

5. ERÚ kalkulačka – nárůst hledanosti o 4 005 %

No a sexy téma na závěr. Energetický regulační úřad uvažuje, že by se od příštího roku platilo za elektřinu podle velikosti jističe, nikoliv spotřeby, jak je tomu dosud. Češi tedy okamžitě vzali cenovou kalkulačku na stránkách ERÚ útokem a pídili se po tom, jestli je pro ně tahle změna výhodná. Protože jestli něco lid zvedne z gauče, tak je to zdražení energií. A v tomto případě je potřeba si uvědomit, že chaty a chalupy mají velké jističe, ale malou spotřebu, což logicky znamená velkou vlnu nevole – chalupářská lobby je totiž mocná.

Diskuze k článku