Online záchrana ibisů a trocha celebrit. Internet minulého týdne ve znamení vzácných zvířat

Ibisové skalní nikdy nebyli známější než v minulém týdnu. Česko se díky jejich útěku ze Zoo prý stalo zemí s druhou největší volně žijící populací těchto ptáků a na webu se rozhořel boj o jejich navrácení do bezpečí klece. No a nakonec Zoo tleskáme za vtipné využití nešťastné situace na sociálních sítích i rychlou přípravu kampaně oslavující její nejznámější současné celebrity. Ibisové zkrátka zastínili mnohá další důležitá témata, která lidé na internetu běžně řeší a hledají – televizi, sport i celebrity slavné hlavně v dobách minulých.

Jen na České lvy nestačili. Ti si příčku nejzásadněji hledaného hesla na Seznamu udrželi. Jak to tedy v minulém týdnu vypadalo?

1. Český lev 2016 – nárůst hledanosti o 2 197 %

Rok se s rokem sešel a tentokrát bez dozoru falešného Jima Carreyho byli předáni Čeští lvi. Vítězem večera se stal snímek Kobry a užovky, jenž proměnil polovinu ze svých 12 nominací. Cenu získal i lobbista Tonda Blaník, který úřaduje ve své kanceláři na internetové televizi Stream.cz. Na znamení díků však svoji cenu hned pět minut po převzetí rozbil. To bylo asi největší vzrůšo celého večera, pak už jen nuda, nuda, šeď a módní policie.

2. Ibis skalní – nárůst hledanosti o 391 000 %

Největší český virál minulého týdne je asi lovení ibisů, kteří uletěli z pražské zoo poté, co se jejich voliéra propadla pod náporem čerstvě napadaného sněhu. Celkem si výlet na svobodu udělalo 18 ptáků, přičemž 15 už se podařilo odchytit, o třech zbývajících zoo ví a čeká je to taky. Překvapivé dobrodružství se však stalo osudné jednomu z již lapených ibisů, který s nabytou volností sežral, na co přišel, a uhynul kvůli neprůchodnosti střev. Takže milé děti, z toho plyne poučení, že pokud utíkáte před zákonem, nejezte jako…ibisové. Konec bajky!

keep calm and save ibis

Přiletěl k nám pták. Nevíme co to je. Nechybí někde někomu??? Zoo Praha?

Posted by La Fabrika on Tuesday, 1 March 2016

 

 

3. MS v biatlonu Norsko program – nárůst hledanosti o 89 425 %

Jsme asi jedinou zemí na světě, kde i v zaplivané čtyřce v Horní Dolní mají štamgasti detailní přehled o aktuálním biatlonovém dění. Takže všichni vědí, že začalo mistrovství světa v norském Oslu a zuřivě hledají další informace. Nejžhavější české želízko Gabriela Soukalová před šampionátem prý nechala působit barvu na vlasy o trochu déle a z blondýny je rázem zrzka. Štěstí jí to však přineslo jen v tom, že před startem nezapomněla hůlky ani zbraň, na což jsme u ní zvyklí. Ale celkově její snažení zatím nezacinkalo, čemuž jsme přivykli ještě rychleji než jejím roztomilým excesům. Tak snad už v příštím závodě…

4. Davis Cup Německo program – nárůst hledanosti o 1 924 %

O víkendu bylo před televizními obrazovkami rušno. Sportovní fanoušci se tam sešli s pivem a dobře míněnou radou nejen kvůli biatlonu, ale museli odkoučovat i české tenisty bojující o čtvrtfinále Davis Cupu. Do německého Hannoveru dorazil i Tomáš Berdych, který se nejprve v pětisetové bitvě protrápil k vítězství nad sotva zletilým talentem Zverevem, pak se Štěpánkem přidal bod ve čtyřhře, aby další zápas vzdal kvůli zranění stehna. Dotáhnout to tedy musel Lukáš Rosol. A světe div se, dotáhl to. Takže v červenci přivítáme Francouze v centru všeho dění. V Přerově.

5. Duo Kamélie, Kamélie zpěvačky – nárůst hledanosti o 3 387 %

Pěvecké duo Kamélie odkvetlo generaci našich rodičů před očima a slaví 35 let společné kariéry. Skvělá příležitost pro Jana Krause, aby si je pozval do své talk show a udělal pár fórků na to, že jsou obě k nerozeznání. A že bývaly idoly mnoha mužů, protože jsou blondýny. K tomu pár lechtivých historek z koncertů jako bonus a Češi žhaví internet, aby si závan těch starých dobrých časů bez plastik a s hezkou českou písničkou zase připomněli. Nostalgie jako blázen.

Diskuze k článku